Obnovte s nami svoj rodinný dom

Obnova rodinných domov je súčasťou Plánu obnovy a odolnosti Slovenskej republiky. Jej cieľom je do roku 2026 podporiť príspevkom na obnovu desaťtisíce starších domov. Zníženie energetickej náročnosti domov pozitívne ovplyvní hospodárenie domácností a zníženie emisií CO2 prispeje k zlepšeniu kvality životného prostredia a zdravia obyvateľov Slovenska.

Mimoriadna výzva č. 5

Pracovné dni od 8:00 do 16:00

Inšpirujte sa.

Pridajte sa k nám na video prehliadku a nechajte sa inšpirovať premenou vyše 160-ročnému domu z programu Obnov dom Plánu obnovy a odolnosti SR. Architekt Aurel Fábri nás pozval na návštevu do svojho rodného domu a ukázal nám precízne zvolené detaily, ktoré aj po obnove zachovali domu dušu.

Pozrite si online katalóg

Objavte naše videopodcasty

Katarína Brychtová a jej hostia vám poradia, ako obnoviť rodinné domy na moderné a nadčasové bývanie.

Pozrite si všetky podcasty
Pozrite si všetky podcasty

Stav vyhodnocovania výziev ku dňu 16.5.2024

Zoznamy žiadateľov a prijímateľov

1

Pilotná výzva

Pilotná výzva - Zoznam prijímateľov

Formát: PDF, veľkosť súboru: 0.8 MB

2

Pilotná výzva zvýhodnená

3

Výzva č. 3

Výzva č. 3 - Zoznam prijímateľov

Formát: PDF, veľkosť súboru: 0.7 MB

4

Výzva č.4

Formát: PDF, veľkosť súboru: 1 MB

 Výzva č. 4 - Zoznamov prijímateľov

Formát: PDF, veľkosť súboru: 571 kB

 
5

Výzva č.5

Výzva č. 5 - Zoznam žiadateľov, ktorí splnili podmienky

Formát: PDF, veľkosť súboru: 553 kB

Výzva č. 5 - Zoznam žiadateľov, ktorí nesplnili podmienky

Formát: PDF, veľkosť súboru: 553 kB

Výzva č. 5 - Zoznam prijímateľov

Formát: PDF, veľkosť súboru: 575 kB


Časový harmonogram výziev

Na čo všetko môžete získať príspevok?

Príspevok na obnovu rodinného domu môžete získať na jedno alebo viacero opatrení pri dodržaní podmienky minimálnej úspory 30% (a viac) primárnej energie oproti stavu pred obnovou. Z plánu obnovy sú podporované nasledovné skupiny opatrení:

  • Zlepšovanie tepelno-technických vlastností
  • Inštalácia zdroja energie
  • Zelená strecha
  • Akumulačná nádrž na dažďovú vodu
  • Tieniaca technika
  • Odstránenie azbestu

Súčasťou oprávnených nákladov je aj projektová dokumentácia.

Všetky opatrenia
Cyklus

Ako získate príspevok

Príspevok na obnovu rodinného domu je len časťou celkovej investície do obnovy. Na získanie príspevku musí žiadateľ splniť stanovené podmienky, uvedené vo výzve.

Ako získate príspevok

Potrebujete poradiť? Navštívte naše regionálne kancelárie

V regionálnych kanceláriách v 10 mestách na Slovensku žiadateľom poskytnú odborné poradenstvo kvalifikovaní pracovníci Slovenskej agentúry životného prostredia.


Aktuality

25.04.2024

Vláda ocenila, že zatepľovanie domov v programe Obnov dom sa zrýchlilo

Opatrenia, ktoré od januára 2024 prijala Sekcia plánu obnovy Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP) pod novým vedením, pomohli zefektívniť procesy v programe Obnov dom. Hovorí o tom Správa  o pokroku v implementácii plánu obnovy, ktorú dnes vzala na vedomie  vláda Slovenskej republiky.

Čítať viac
22.04.2024

Reakcia na vyjadrenia podpredsedu Progresívneho Slovenska Martina Hojsíka

Ministerstvo životného prostredia (MŽP) a Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) reagujú na vyjadrenia podpredsedu Progresívneho Slovenska Martina Hojsíka  zverejnené 19. apríla na webovom portáli denníka SME. Europoslanec píše o rizikách pri plnení míľnika v programe Obnov dom,  pričom sa odvoláva na správu o pokroku v implementácii Plánu obnovy a odolnosti SR, ktorá bola na rokovanie vlády predložená koncom februára 2024 a vláda o nej rokovala na schôdzi 6. marca. Údaje v nej sú relevantné k začiatku mesiaca február. 

Čítať viac
15.02.2024

Výsledky nezáväzného prieskumu pripravenosti zapojiť sa do ďalšej výzvy

SAŽP realizovala na jeseň minulého roku nezáväzný prieskum a zisťovala záujem a mieru pripravenosti majiteľov rodinných domov zapojiť sa do ďalšej výzvy.

Čítať viac

Plán obnovy a odolnosti je ucelený balík reforiem a investícií, ktoré sa budú realizovať do roku 2026. Je postavený na vízii Slovenska ako inovatívnej ekonomiky, ktorá je motorom udržateľného ekonomického rastu a zárukou úspešného zvládnutia zelenej a digitálnej transformácie; Slovenska ako moderného štátu, ktorý poskytuje občanom kvalitné verejné služby a napokon Slovenska ako zdravej krajiny, ktorá vytvára predpoklady na plnohodnotné využívanie ľudského a prírodného kapitálu.